NOWI CZYTELNICY

We wrześniu nasi najmłodsi zostali pasowani na uczniów, teraz nadszedł czas by stać prawdziwym czytelnikiem. W bibliotece wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystych zajęciach. Dzieci już wiedzą, jak obchodzić się z książkami, ile można ich naraz wypożyczyć i na jak długo. Nowym czytelnikom życzymy, by pasja czytania była stale obecna w ich życiu.

Zapraszamy do biblioteki!

SPEŁNIAMY MARZENIA… CZYTELNICZE

Jak co roku Rada Rodziców przekazuje fundusze na nowe książki w szkolnej bibliotece. Widzimy, jakie serie cieszą się popularnością, czasem mówicie, co przydałoby się kupić. Wyposażone w taką wiedzę, dokonałyśmy zakupu oczekiwanych pozycji.

Natomiast szkoła zakupiła wiele egzemplarzy lektur.

Zapraszamy do wypożyczeń!

Zobacz zdjęcia>>>

JAK OBCHODZONO MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH?

Skończył się październik, a wraz z nim Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku, w naszej bibliotece wiele się działo.

W ciągu całego miesiąca można było zakupić niedrogie, ale ciekawe książki na kiermaszu.

Pani Ania zaproponowała komputerowe rozgrywki. Chętni uczniowie klas 4-8 rozwiązali quiz „Czy znasz to przysłowie?”. Znawcami w tym temacie okazali się: Nadia Wróbel kl. 4e, Maja Dwornicka kl. 6as, Bartek Kirylak kl. 5b.

Z kolei w przeprowadzonym przez panią Ewę konkursie czytelniczym dla klas trzecich „Z wizytą w Zakątku” wyróżniono: Mateusza Adamczyka (I miejsce), Martynę Janusiewicz (II miejsce), Julię Hapetę i Borysa Wojciechowicza (III miejsce).

Najmłodsi uczniowie mogli wykazać się swoim talentem w konkursie plastyczno-literackim „Mój ulubiony bohater literacki”. Najlepsze prace stworzyli: Agnieszka Dwornicka kl.1c, Zuzanna Polok kl.2c, Zuzanna Łazińska kl. 2c, Katarzyna Sieklucka kl. 2c,Jakub Zaremba kl. 1a, Matylda Niekowal - Fojcik kl. 1c. Wyróżniono także: Michała Zarembę kl. 1a, Borysa Wojciechowskiego kl. 3a, Tomasza Bojdoła kl. 2c.

W trakcie całego miesiąca bibliotekę upiększały wystawy lapbooków przygotowanych przez klasy 6c („Ania z Zielonego Wzgórza”) i 4as („Akademia Pana Kleksa”).

W bibliotece odbyły się także niecodzienne zajęcia. Klasa 4as z panią Iwoną Dragą wyczarowała niezwykłe, kolorowe prace na lekcji kleksografii.

Zapraszamy do świętowania za rok!

UWALNIAMY KSIĄŻKI

Niektórzy uczniowie postanowili rozstać się z własnymi książkami i wpadli na pomysł, by przekazać je szkolnej bibliotece. Dzięki temu w szkolnej wypożyczalni czekają na Was nowe tytuły.

Zapraszamy!

(dodano 11.10.2018)
Zobacz zdjęcia>>>

JAK TU NIE LUBIĆ PAŹDZIERNIKA…

Od wielu lat bieżący miesiąc należy do bibliotek szkolnych, które na całym świecie chcą się dać zauważyć. Bibliotekarze przygotowują różne atrakcje. Nie inaczej jest u nas - spójrzcie na plakat!

Jak na razie wpadnijcie zobaczyć wystawę „ Lapbookowo”, która powstała dzięki uczniom klasy 6c.

(dodano 09.10.2018)

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września każdego roku przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole przyłączyliśmy się do jego obchodów we wtorek 2 października. Uczennice klasy 5b odwiedziły 2 grupy przedszkolaków i kilka młodszych klas. Zuzia i Tatiana przeczytały dzieciom fragment książki „Co to znaczy…”, której autorem jest Grzegorz Kasdepke. Jak zwykle lektura tekstów tego pisarza wywołała uśmiech na twarzach słuchaczy.

(dodano 09.10.2018)

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Zobacz w formacie pdfPlakat

(dodano 08.10.2018)

JAK OPRAWIĆ KSIĄŻKĘ?

Naucz się oprawiać ksiązki. Polecamy nasz przewodnik!
Zobacz w formacie pdfPrzewodnik

(dodano 19.09.2018)