BIBLIOTEKA SZKOLNA

NOWI CZYTELNICY

We wrześniu nasi najmłodsi zostali pasowani na uczniów, teraz nadszedł czas by stać prawdziwym czytelnikiem. W bibliotece wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystych zajęciach. Dzieci już wiedzą, jak obchodzić się z książkami, ile można ich naraz wypożyczyć i na jak długo. Nowym czytelnikom życzymy, by pasja czytania była stale obecna w ich życiu.

Zapraszamy do biblioteki!

Ewa Łopatka
(dodano 16.11.2018)
Zobacz zdjęcia>>>


Do góry >>>

SPEŁNIAMY MARZENIA… CZYTELNICZE

Jak co roku Rada Rodziców przekazuje fundusze na nowe książki w szkolnej bibliotece. Widzimy, jakie serie cieszą się popularnością, czasem mówicie, co przydałoby się kupić. Wyposażone w taką wiedzę, dokonałyśmy zakupu oczekiwanych pozycji.

Natomiast szkoła zakupiła wiele egzemplarzy lektur.

Zapraszamy do wypożyczeń!

Bibliotekarki
(dodano 16.11.2018)
Zobacz zdjęcia>>>


Do góry >>>

JAK OBCHODZONO MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH?

Skończył się październik, a wraz z nim Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku, w naszej bibliotece wiele się działo.

W ciągu całego miesiąca można było zakupić niedrogie, ale ciekawe książki na kiermaszu.

Pani Ania zaproponowała komputerowe rozgrywki. Chętni uczniowie klas 4-8 rozwiązali quiz „Czy znasz to przysłowie?”. Znawcami w tym temacie okazali się: Nadia Wróbel kl. 4e, Maja Dwornicka kl. 6as, Bartek Kirylak kl. 5b.

Z kolei w przeprowadzonym przez panią Ewę konkursie czytelniczym dla klas trzecich „Z wizytą w Zakątku” wyróżniono: Mateusza Adamczyka (I miejsce), Martynę Janusiewicz (II miejsce), Julię Hapetę i Borysa Wojciechowicza (III miejsce).

Najmłodsi uczniowie mogli wykazać się swoim talentem w konkursie plastyczno-literackim „Mój ulubiony bohater literacki”. Najlepsze prace stworzyli: Agnieszka Dwornicka kl.1c, Zuzanna Polok kl.2c, Zuzanna Łazińska kl. 2c, Katarzyna Sieklucka kl. 2c,Jakub Zaremba kl. 1a, Matylda Niekowal - Fojcik kl. 1c. Wyróżniono także: Michała Zarembę kl. 1a, Borysa Wojciechowskiego kl. 3a, Tomasza Bojdoła kl. 2c.

W trakcie całego miesiąca bibliotekę upiększały wystawy lapbooków przygotowanych przez klasy 6c („Ania z Zielonego Wzgórza”) i 4as („Akademia Pana Kleksa”).

W bibliotece odbyły się także niecodzienne zajęcia. Klasa 4as z panią Iwoną Dragą wyczarowała niezwykłe, kolorowe prace na lekcji kleksografii.

Zapraszamy do świętowania za rok!

Bibliotekarki
(dodano 16.11.2018)
Zobacz zdjęcia>>>


Do góry >>>

UWALNIAMY KSIĄŻKI

Niektórzy uczniowie postanowili rozstać się z własnymi książkami i wpadli na pomysł, by przekazać je szkolnej bibliotece. Dzięki temu w szkolnej wypożyczalni czekają na Was nowe tytuły.

Zapraszamy!

Bibliotekarki
(dodano 11.10.2018)
Zobacz zdjęcia>>>


Do góry >>>

JAK TU NIE LUBIĆ PAŹDZIERNIKA…

Od wielu lat bieżący miesiąc należy do bibliotek szkolnych, które na całym świecie chcą się dać zauważyć. Bibliotekarze przygotowują różne atrakcje. Nie inaczej jest u nas - spójrzcie na plakat!

Jak na razie wpadnijcie zobaczyć wystawę „ Lapbookowo”, która powstała dzięki uczniom klasy 6c.

Ewa Łopatka
(dodano 09.10.2018)
Zobacz zdjęcia>>>


Do góry >>>

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września każdego roku przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole przyłączyliśmy się do jego obchodów we wtorek 2 października. Uczennice klasy 5b odwiedziły 2 grupy przedszkolaków i kilka młodszych klas. Zuzia i Tatiana przeczytały dzieciom fragment książki „Co to znaczy…”, której autorem jest Grzegorz Kasdepke. Jak zwykle lektura tekstów tego pisarza wywołała uśmiech na twarzach słuchaczy.

Ewa Łopatka
(dodano 09.10.2018)
Zobacz zdjęcia>>>


Do góry >>>

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH


Zobacz w formacie pdfPlakat

(dodano 08.10.2018)


Do góry >>>

JAK OPRAWIĆ KSIĄŻKĘ?

Naucz się oprawiać ksiązki. Polecamy nasz przewodnik!
Zobacz w formacie pdfPrzewodnik

(dodano 19.09.2018)


Do góry >>>