NOWY ROK SZKOLNY

WITAJ SZKOŁO!

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016.

Bardzo wielu uczniów naszej szkoły, odpowiadając na zaproszenie ks. Proboszcza i szkolnych katechetów, wzięło udział w Mszy św.

Oficjalne rozpoczęcie roku odbyło się oczywiście w szkole. Najpierw klasy starsze, czyli od 2-6 spotkały się na szkolnym boisku, by w promieniach – jeszcze letniego – słońca wysłuchać życzeń i próśb p. Dyrektor. Życzenia dotyczyły sukcesów, a prośby – jak zawsze – zwracania uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych oraz wzajemnej życzliwości i służenia sobie pomocą, ze szczególnym uwzględnieniem młodszych i najmłodszych koleżanek i kolegów. Z boiska uczniowie przeszli pod opieką swoich wychowawców do klas, ale z tej części rozpoczęcia roku nie mamy jeszcze doniesień.

Godzinę później na zielonej (niewyschniętej, bo sztucznej) murawie boiska pojawili się uczniowie klas pierwszych ze swoimi rodzicami i opiekunami. Po krótkim przywitaniu przez p. Dyrektor (bo słońce grzało coraz mocniej) uczniowie poznali swoje nowe wychowawczynie, z którymi udali się do klas. Ze szkoły wychodzili uśmiechnięci, dźwigając rożki obfitości – słodką pamiątkę rozpoczęcia nowego etapu w ich życiu.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego – słoneczny i radosny – niech będzie zapowiedzią wspaniałej 10-miesięcznej przygody!