„ABY JĘZYK GIĘTKI POWIEDZIAŁ WSZYSTKO, CO POMYŚLI GŁOWA...”

Dnia 26 lutego br. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski – etap szkolny. Trzynaście uczennic rywalizowało ze sobą o palmę pierwszeństwa, choć nie było łatwo. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności recytując wybrany przez siebie wiersz i fragment prozy. Wszyscy musieli się wykazać nie tylko doskonałą pamięcią, ale także dobrą dykcją, emisją głosu, poprawną artykulacją, intonacją i akcentowaniem. Ponadto byli oceniani za odkrywczą, oryginalną, spójną i konsekwentną interpretację utworu. Poziom konkursu był wysoki, ponieważ wszyscy recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. O zwycięstwie zdecydowały niewielkie różnice punktowe.

I miejsce – Emilia Tarabura kl.IVb
II miejsce – Laura Hanak kl.Vc
III miejsce – Emilia Pośpiech kl. VI c
IV miejsce – Amelia Parka kl. IVa
V miejsce – Zofia Hanzel kl. VI c

Dwie uczennice, Emilia Tarabura i Laura Hanak, będą reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 5 marca 2015r. o godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku. Uczennice wykazały się świetnym przygotowaniem i swobodą sceniczną, a tego wymaga się w kolejnym etapie przesłuchań.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: p. Beata Kojzar i p. Aleksandra Fuchs