SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

SKOK PO ZDROWIE

Od września tego roku możemy korzystać z nowej skoczni do skoku w dal, która znajduje się tuż za tartanowym boiskiem. Postanowiliśmy zatem, że jedną z pierwszych rywalizacji w klasach IV-VI będzie właśnie skok w dal z rozbiegu. Przed zawodami nauczyciele prowadzący wychowanie fizyczne przeprowadzili lekcję instruktażową i korygowali błędy czy to w odbiciu, czy w prawidłowym lądowaniu. Ogromne znaczenie w skoku w dal ma również rozbieg, o czym uczniowie przekonali się w trakcie wykonywania skoków próbnych.

Konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko.

A oto wyniki wrześniowego konkursu skoku w dal z rozbiegu:

Klasy IV dziewczyny:

Kosowski Kamil 4,40m
Błotko Maciej 3,75m
Gryboś Kacper 3,40m

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zastrzyk witamin w postaci jabłka, które od razu zostało skonsumowane. Pamiętajmy, że przez aktywny tryb życia i właściwe przekąski promujemy zdrowy styl życia.

Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach sportowych!

Barbara Golec