DZIEŃ CHŁOPAKA

FAJNE CHŁOPAKI Z NASZEJ PAKI!

Na lekcji wychowawczej dziewczynki z klasy Vc zorganizowały swoim ośmiu klasowym „Rodzynkom” wesołą zabawę. Przygotowały różne konkurencje i słodkości. Podczas wspólnej zabawy chłopcy przekłuwali duże czerwone serce z imionami dziewczyn z klasy, los wskazywał im cechy osobowości ich przyszłej wybranki serca, a na koniec wybierali obrazek przedstawiający przyszłą kandydatkę do ożenku. Śmiechom i dowcipnym komentarzom nie było końca.

Dziewczyny tego dnia skorzystały też z okazji, aby przekonać się, który z ich kolegów jest najmądrzejszy i najsprawniejszy, przygotowując quiz dotyczący wiedzy o naszej szkole oraz konkurencje sprawnościowe. Chłopcy musieli wysilić swoje tęgie głowy i odpowiedzieć na pytania, np. takie jak: Ile klas liczy nasza szkoła?, Jak się nazywa Pani Dyrektor? Ile rok ma dni? Jaki jest najkrótszy miesiąc w roku? itp.

Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na konkurencje sprawnościowe: przysiady, pompki, podskoki, co okazało się ich żywiołem. Jednak najwięcej emocji wzbudziła zabawa polegająca na wiązaniu krawatów. Nie wszystkim to jeszcze najlepiej wychodzi, ale byli i tacy, którzy robili to perfekcyjnie.

Na koniec chłopcy zostali poczęstowani ciastkami z niespodzianką, w których były ukryte karteczki z nazwami zawodów. W ten sposób dowiedzieli się, w jakim kierunku mają się kształcić, aby zostać w przyszłości strażakiem, policjantem, informatykiem czy kierowcą.

Choć wszystkie zabawy były pomyślane w formie konkurencji, to jednak tego dnia wszyscy chłopcy byli zwycięzcami, bo na zakończenie otrzymali miłe prezenty. Wszyscy wspaniale się bawili i pewnie zapamiętają ten dzień na długo :)

Opracowała: Emilia Pośpiech
z pomocą wych. Beaty Kojzar