WYJŚCIE

DRUGOKLASIŚCI W SĄDZIE – POKAZOWA LEKCJA SPRAWIEDLIWOŚCI

W środę 25 września klasa II B odwiedziła Sąd Rejonowy w Rybniku. Najpierw uczniowie zapoznali się z historią tego budynku, dawnym zamkiem, później zobaczyli areszt sądowy a następnie udali się na salę rozpraw. Mieli okazję uczestniczyć w symulowanej rozprawie sądowej. Na ławie oskarżonych zasiadł Reksio za kradzież pudełka klocków lego ze sklepu Kłapouchego. Jego obrońcą był Miś. Początkowo Reksio nie przyznawał się do popełnienia tego czynu, ale ostatecznie po obejrzeniu monitoringu zamontowanego w sklepie, przyznał się do kradzieży, wyraził skruchę i przeprosił Kłapouchego. Prokurator - Krokodyl zażądał dla oskarżonego jednego tygodnia prac społecznych w sklepie Kłapouchego. Po naradzie sędzia - Lalka ogłosiła wyrok.

Dzieciom bardzo podobała się taka lekcja, a rozprawa „na niby” uświadomiła im, że każde działanie ma swoje konsekwencje.

H. Adamczyk - Raszka