WYDARZENIE

CO SŁYCHAĆ W 3A?

Marzec i kwiecień obfitował w liczne konkursy szkolne, miejskie i wojewódzkie!

• Dagmara, Dorian i Mateusz wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Wygrał Mateusz i reprezentował szkołę w Konkursie Miejskim. Tam zajął drugie miejsce i tym samym awans do Konkursu Wojewódzkiego! Reprezentując nasze miasto stanął na wysokości zadania! Pokonał 12 rówieśników i wrócił z konkursu z zaszczytnym III miejscem!!!

• Z kolei do Dyktanda na szóstkę zgłosili się rodzynek- Borys oraz Antosia, Dagmara, Emilka i Nadia. Najlepiej napisała Antosia i to ona reprezentowała szkołę w Konkursie Miejskim. Podobnie jak Mati zajęła drugie miejsce i szansę reprezentowania Rybnika w Konkursie Wojewódzkim!

• Kolejny sukces y Antosi to II miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, II miejsce w Konkursie Miejskim oraz podium w XIII Rejonowym Festiwalu Słowa, a tym samym awans to Konkursu Ogólnopolskiego w Starachowicach!!!

• Igor reprezentował szkołę w zawodach pływackich, gdzie zajął drugie miejsce!!!

• Mati, Daga, Dorian, Kuba oraz Borys zmierzyli się z Międzynarodowym testem Matematycznym Kangur 2019!!!

• Dominika, Mateusz oraz Oskar zajęli I miejsce w Miejskim Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym. Trzy dni później wywalczyli II miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym!!!!!!!!!!!!!!!!! ALE MAMY MISTRZÓW W KLASIE!!!!!!!!!!!!!!!

Wygraliśmy tez turniej drużynowy w Dwa Ognie!

• Nie samymi konkursami żyła nasza klasa…..Pod bacznym okiem pani pielęgniarki uczyliśmy się zasad udzielania pierwszej pomocy! Większość zdała egzamin na 6! DZIĘKUJEMY PANI ASIU!!!!!!!!!!

• Nasi dżentelmeni nie zapomnieli o Dniu Kobiet!!!Były upominki i piękne żółte tulipany!

• Nie ominął nas też seans filmowy w ramach akcji w Kino Szkoła. Tym razem dowiedzieliśmy się, jak przetrwać trudne sytuacje, które mogą się zdarzyć w życiu rodzinnym.

• Była nauka poprzez zabawę- metodą projektów- zobaczcie nasze cuda techniki na zdjęciach!

• Przyłączyliśmy się do obchodów dnia świętego Patryka, patrona Irlandii.

• Wspaniale wspominamy wyjazd do NOSPR-u. i udział w koncercie -Mała akademia Jazzu Elektro Folk- Gdzie przeszłość spotyka przyszłość- muzyka świata. POLECAMY !!!!!!!!!!! WSPANIAŁE WRAŻENIA!!!!!!!!!!!!!

Uczniowie 3a