WYDARZENIE

RODZINNE KOLĘDOWANIE

Mimo, iż okres Świąt Bożego Narodzenia już za nami ,nadal towarzyszy nam kolędowy nastrój w pierwszym miesiącu Nowego Roku. W związku z tym, aby dochować wierności tej pięknej tradycji wspólnego kolędowania, nasz szkolny chór zaprezentował w minioną środę, tj.17.01.2018, bogaty program kolęd, zarówno tych tradycyjnych, jak i współczesnych. Odbyło się to w gronie zaproszonych gości w osobach członków rodzin chórzystów, co nadało szczególny charakter temuż spotkaniu, na wzór Świętej Rodziny, która uosabia najważniejsze wartości rodzinne, niejednokrotnie zaniedbywane w dzisiejszym, jakże zabieganym świecie.

Nasze spotkanie pozwoliło przybyłym, jakże licznie, rodzinom na wspólne spędzenie czasu w radosnej, sympatycznej i pełnej wzajemnej serdeczności atmosferze przy dźwiękach nastrojowych kolęd wykonanych wspólnie z chórem, w towarzystwie instrumentalnym Pana Jana Tuma, dziadka jednej z chórzystek, na gitarze i opiekunki chóru przy pianinie. Nie sposób przecież bardziej doniośle uświetnić ten szczególny czas Nowego Roku, nieustannie trwając przy echu „Triumfów Króla Niebieskiego”, jak przez zjednoczenie się przy jednym szkolnym stole i wyśpiewanie swojej radości z Narodzenia Pańskiego i z faktu bycia razem tak jak Święta Rodzina słowami wymownych kolęd i pastorałek.

Wszyscy wyrazili chęć ponownego spotkania w podobnej atmosferze przy następnej okazji.

Mirosława Listewnik-Grzegorzek