WALKA Z BYKAMI ORTOGRAFICZNYMI - WYNIKI

Szkolny Konkurs Ortograficzny cieszył się w tym roku wyjątkowym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad 80 uczniów z klas 4-6. Należało dobrze napisać dyktando, rozwiązać krzyżówkę, kwadrat magiczny, rebus i ciąg ortograficzny, pochwalić się znajomością reguł. A oto wyniki:

Klasy 4
1. Anna Tokarczyk z 4b
2. Maja Dwornicka z 4a
3. Magdalena Wala z 4c

Klasy 5
1. Katarzyna Siedlaczek z 5c
2. Piotr Legiżyński z 5b
3. Kinga Kula z 5c

Klasy 6- ich wyniki były najwyższe w szkole
1. Maciej Gliwa z 6b
2. Alicja Chojnacka z 6as
Aleksandra Tokarz z 6b
Marta Oleś z 6b
3. Julia Piontek z 6b

Na konkurs wojewódzki do Gliwic „Mistrz ortografii województwa śląskiego” przygotowuje się Maciej Gliwa i Ola Tokarz, w Katowicach na konkursie „Byki i byczki” reprezentować nas będzie Alicja Chojnacka i Marta Oleś. Natomiast na Miejski Konkurs Ortograficzny ” Potyczki z ortografią” pojedzie Maciej Gliwa, Alicja Chojnacka i Ola Tokarz oraz sześcioosobowa drużyna w składzie: Marta Oleś, Julia Piontek, Magdalena Reclik, Katarzyna Siedlaczek, Piotr Legiżyński i Kamila Krupa. Każdy z konkursów wymaga perfekcyjnej znajomości zasad polskiej ortografii oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Gratulujemy wszystkim wygranym, a za naszych najlepszych w zmaganiach z ortografią mocno trzymamy kciuki!!!

w imieniu polonistek zebrała A. Fuchs