ZIMOWISKO

WSPOMNIENIA Z ZIMOWISKA

ZIMOWISKO MURZASICHLE 21.02 – 27.02. 2016

Tradycyjnie w czasie ferii zimowych w naszej szkole panie Maria Sworowska i Grażyna Herman organizują wyjazd na zimowisko. Szkoda, że Was z nami nie było! Pogoda dopisała i humory też!

21.02. – Dzień wyjazdu. Podróż mija szybko. Z Rybnika wjeżdżamy w zaśnieżone góry. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu pysznego obiadku idziemy na spacer. Troszkę deszczyk popaduje, ale nas to nie przeraża.

22.02. - Jedziemy na narty do stacji narciarskiej w Małym Cichym. Pogoda cudowna! Po obiedzie krótka sjesta, a następnie wypad do Zakopanego i lodowy labirynt. Pada śnieg, pada śnieg….

23.02. - Białe szaleństwo w Małym Cichym. Po obiedzie, no i sjeście, Krupówki i niesamowita wystawa prac czeskiego plastyka, wykonanych z maleńkich kawałeczków puszek. Wieczorem bilard i ping- pong.

24.02. - Szalejemy na nartach. Po południu turnieje ping-ponga, piłkarzyków i bilarda. Wieczorem kulig z ogniskiem i&pieczeniem kiełbasek. Super.

25.02. – Zima piękna, a my – oczywiście na nartach! Jemy oscypki z grila, pijemy gorącą czekoladę z bitą śmietaną. Ferie są cudowne... Popołudnie spędzamy z ciekawym człowiekiem, twórcą ludowym – na szkle malowane. Wieczorem tenis stołowy, bilard i pogaduchy.

26.02. - Dzień rozpoczynamy od pysznego śniadanka. Potem co? Narty. Pogoda wymarzona! Słońce i śnieg. Po południu szaleństwa w zakopiańskim aquaparku… Wieczorem podsumowanie zimowiska, no i zamawiamy pizzę. To tradycja zimowiska.

27.02 - Czas na pakowanie i… niestety, trzeba jechać do domu. Droga zakorkowana, jak na „zakopiankę” przystało, więc jedziemy przez Wadowice. Już umawiamy się na przyszły rok....zapisy rozpoczęte. Fajnie było, ale się skończyło.

Maria Sworowska