POZDROWIENIA Z WALII

Przez cały rok szkolny 2015/2016 korespondowaliśmy z naszymi przyjaciółmi z Walii. Pisaliśmy anglojęzyczne listy, wysyłaliśmy zdjęcia z ciekawych wydarzeń z życia szkolnego, pisaliśmy również informacje na temat kultury i zwyczajów naszego kraju droga elektroniczną.

Dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o walijskiej szkole, ich tradycji i kulturze. Przyjaciele z Walii opisywali m.in. swoje rodziny, zwyczaje świąteczne, ulubione przedmioty szkolne oraz zainteresowania.

Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że chłopcy lubią piłkę nożną i szachy natomiast dziewczyny interesują się zwierzętami.

Uczniowie z klasy IIIa coraz lepiej radzą sobie z językiem angielskim, pisanie listów to doskonałe utrwalenie poznanych dotychczas zwrotów i słownictwa z j. obcego „na żywo”.

Dominika Palenga-Łazińska