NOWY PROJEKT UNICEF „MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY” W SP 5!

Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji UNICEF ,,Mali Uczniowie idą do szkoły”. Jest to projekt edukacyjno – pomocowy, którego celem jest:
• zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie dzieci w Mali,
• kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
• zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.

W ramach pomocy dzieciom z Mali, każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.

Wszystkie książki, które powstaną w ten sposób, zostaną zaprezentowane przed szerszą publicznością podczas „Dnia Książki dla Afryki”. Zaproszeni goście będą mogli zabrać do domu wybraną przez siebie pozycję w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w Mali.

Przygotowane prace należy przekazać koordynatorom projektu – p. Jolancie Kasiak, Beacie Kojzar, Grażynie Pełce, Iwonie Pszonce, Mirosławie Listewnik-Grzegorzek. Termin dostarczania wykonanych prac: do 25.01.2016r.

Konkurs na najciekawszą książkę – integralnym elementem projektu jest konkurs. Każda placówka, która zgłosi swój udział do udziału w projekcie, może wysłać jedną wybrana książkę, która została przygotowana przez ucznia. Jury konkursu oceni nadesłane prace i wybierze najciekawszą książkę. Każdy ma szanse zaskoczyć nas swoją wyobraźnią. Nagrodą w konkursie jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – Artura Żmijewskiego. Szczegóły dotyczące konkursu znajdą się w osobnym dokumencie – Regulaminie Konkursu. ZAKOŃCZENIE PROJEKTU - po zakończonej akcji szkoły wpłacają zebrane pieniądze na konto zbiórki otwartej na rzecz dzieci w Mali.

Liczymy na Wasze zaangażowanie ze względu na niezwykle szczytny cel akcji i możliwość zjednoczenia się w działaniu z dziećmi z całego świata. Możemy pomóc dzieciom w Mali cieszyć się edukacją!

Jolanta Kasiak