WYJAZD

PODRÓŻE SAMORZĄDU…

11 lutego, tuż przed feriami zimowymi, członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z sympatykami wybrali się do Katowic. Celem wyjazdu było zwiedzenie TVS, czyli telewizji śląskiej. Uczniowie zobaczyli dwa studia: małe i duże. W małym scenografia jest przytulna i przyjazna gościom. Aby nie onieśmielać występujących, reżyser, kierownik produkcji, operatorzy kamer i dźwięku znajdują się za szybą. W dużym studiu podobał się tzw. green – box. Okazało się, że zielony kolor jest najmniej popularnym kolorem, a kamera najbardziej lubi granat i niebieski. Uczniowie poznali fachowe słownictwo związane z telewizją i produkcją programów telewizyjnych. Dowiedzieli się, co się robi, gdy gość nie przyjdzie, jakie są ceny kamer i innego sprzętu. Po zwiedzaniu trzeba się posilić – wszyscy zgodnie wybrali to jedno, cudowne miejsce… Jego nazwa niech pozostanie słodką tajemnicą wycieczkowiczów. Już zastanawiamy się nad kolejnym wypadem.

Opiekunki samorządu