WYCIECZKA

DUCH BIAŁEJ DAMY

19 stycznia klasy I e i II e pojechały na bal karnawałowy do zamku w Toszku. Wyjechaliśmy o godz. 9.00. Na miejsce dotarliśmy o 10.30. Po dotarciu do zamku ubraliśmy niezwykłe i zaskakujące stroje. Potem zjedliśmy toszeckie drożdżówki i wypiliśmy ciepłą herbatę. Następnie poszliśmy na dużą, pięknie przystrojoną salę. Bal się rozpoczął. Tańce, zabawy, konkursy to jest to, co lubimy. Na koniec Pani opowiedziała nam toszeckie legendy. Pierwsza była o psie, który nazywał się Toszek. Kolejna opowieść mówiła o złotej kaczce, a trzecia dotyczyła ducha zamku, tzw. Białej Damy. W trakcie opowiadania tej ostatniej usłyszeliśmy dziwne odgłosy. W ciemnościach, do sali wkroczyła "Biała Dama" spętana łańcuchem. Zaczeliśmy piszczeć. Po chwili kilka osób podążyło za zjawą. Jednak ona zniknęła za drzwiami.

Nasz bal karnawałowy dobiegł końca. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klas I e i II e z wychowawczyniami