WYCIECZKA

W ZABYTKOWEJ KOPALNI SREBRA I SZTOLNI „CZARNEGO PSTRĄGA”

6 października uczniowie klasy IIc i IId mieli okazję poznać pracę gwarków, którzy wydobywali rudy ołowiu i srebra w kopalni w Tarnowskich Górach.

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Tarnowskich Górach. Zwiedzaliśmy tam kopalnię srebra, byliśmy też w sztolni.

Zjechaliśmy windą głęboko do kopalni, żeby się dowiedzieć, jak kiedyś wydobywano rudy metali. W sztolni płynęliśmy łódkami – i to podobało mi się najbardziej. Na końcu zwiedziliśmy Skansen Maszyn Parowych.

Było bardzo fajnie i pogoda też nam dopisała.

Liliana

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wyjazdu było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni „Czarnego pstrąga”.

Jako pierwszą zwiedzaliśmy sztolnię. Zeszliśmy schodami 40 metrów pod ziemię. Szyb, którym schodziliśmy nazywał się „Sylwester”. W ciemnościach płynęliśmy łódkami aż 600 metrów. Dopłynęliśmy do szybu „Ewa” i znowu schodami wyszliśmy na powierzchnię. Następnie udaliśmy się autobusem do kopalni rud metali. Zwiedziliśmy muzeum i windą zjechaliśmy w podziemia. Poznaliśmy historię tego miejsca i pracę gwarków. Po wyjściu z kopalni poszliśmy obejrzeć Skansen Maszyn Parowych.

Wycieczka do Tarnowskich Gór była jedną z najlepszych szkolnych wycieczek na jakich była. Zwiedzając to miejsce dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy i przywiozłam sporo pamiątek.

Ala M.