WYDARZENIE

MOC NIESPODZIANEK

Zakończenie roku szkolnego zbliża się już do nas wielkimi krokami i z tej okazji klasy młodsze przygotowały występ dla uczniów klas szóstych. Spektakl nosił tytuł „Bohaterowie literaccy żegnają szóste klasy” i był jednocześnie świetną powtórką z języka polskiego. Tym razem na scenie zaprezentowało się „całe plemię przyjaciół” z różnych szkolnych lektur, którzy przybyli z niejedną niespodzianką. Bohaterom literackim przewodził słynny mag – Harry Potter i za pomocą swej czarodziejskiej różdżki przywołał na scenę poszczególne postacie.

Najpierw pojawił się Kubuś Puchatek z małym „ CO NIE CO” i wręczył przedstawicielom klas szóstych ordery „klasowego Kubusia Puchatka”. Potem w kolejności pojawiali się następni bohaterowie: Tomek Sawyer z orderem absolwenta SP5, Ania z Zielonego Wzgórza z bukiecikiem kwiatów, Robinson Crusoe z łukiem od Piętaszka, Kopciuszek z pięknym, złotym pantofelkiem, Janko Muzykant, który wspaniale zagrał na swoich skrzypeczkach, Księżniczka na ziarnku grochu ze swoją poduszeczką i maleńkim ziarenkiem grochu, wesoły Pinokio, odważna i silna Pippi Pończoszanka oraz najsłynniejszy nauczyciel z ulicy Czekoladowej – pan Ambroży Kleks, który oryginałom szkolnym kałamarz z gęsim piórem darował.

Żartobliwy tekst, niezwykle pomysłowe i barwne kostiumy, kolorowe dekoracje a także dobre przygotowanie naszych aktorów złożyły się na udane i wesołe widowisko. Całość uświetnił wspaniały występ uczniów Chóru Szkolnego, który zaśpiewał kilka piosenek o tematyce turystyczno – wakacyjnej. Radosny śpiew udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania, bo skutecznie zachęceni przez panią z muzyki z ochotą zaśpiewaliśmy kilka zwrotek dobrze znanych nam piosenek.

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tego występu oraz wszystkim za przybycie na nasze przedstawienie. Cieszymy się, że zarówno uczniom jak i nauczycielom, nasze przedstawienie się podobało, czego dowodem było miłe podziękowanie Pani Dyrektor oraz przedstawicielki szóstoklasistów na zakończenie spotkania.

Uczniom klas szóstych życzymy powodzenia w gimnazjum i miłych wspomnień z naszej „Piątki”.

Opracowała: p. Beata Kojzar