WYDARZENIE

NA DESKACH SZKOLNEGO TEATRU

Kolejny już raz uczniowie koła teatralnego i szkolnego chóru wystąpili przed szkolną publicznością. Tym razem młodzi aktorzy przygotowali 3 scenki pt. „Pierwszy Dzień Wiosny”, „Jaś Pleciuga” i „Mini - majster”.

W pierwszej scence Pani Zima przekomarzała się z Wiosną, która z nich jest ważniejsza. Skłócone Pory Roku ostatecznie pogodził Pierwszy Dzień Wiosny, który „rozweselił i rozśmieszył dokoła świat cały”. W scence drugiej pewien Jaś „w szkole nie uważał i nie poznał kalendarza”, stąd wzięły się jego szkolne kłopoty. Scenka trzecia z kolei opowiadała o niesfornym Łukaszu, który zamiast w piłkę kopać z kolegami wolał piłkę do metalu. I z tego wynikły zabawne sytuacje. Na zakończenie młodzi adepci sztuki teatralnej zebrali gromkie brawa, a to za sprawą udanej gry aktorskiej, pomysłowych kostiumów i barwnej dekoracji.

Słowa podziękowania należą się Rodzicom – współtwórcom dekoracji, rekwizytów i kostiumów, które ubarwiły i uświetniły nasze widowisko. Mamy nadzieję, że najmłodsi widzowie - czyli przedszkolaki i uczniowie klas I – III - oprócz dobrej zabawy nauczyli się, jak postępować, żeby być dobrym dzieckiem.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne inscenizacje. Do zobaczenia

Opiekunka SZKT Beata Kojzar