AKCJA

FINAŁ AKCJI „POMÓŻ BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM”

Zakończyła się akcja pomocy dla zwierząt przebywających w rybnickim schronisku, którą w naszej szkole zorganizowali uczniowie klasy IIc.

Dzieci samodzielnie przygotowały plakaty, ustawiły pojemniki na dary, zaangażowały się w zbiórkę i koordynowały całą akcję (z pomocą rodziców i wychowawcy). W ten sposób odniosły się do zaprezentowanego w podręczniku przedsięwzięcia „Bądź Mikołajem dla zwierząt” oraz prośby schroniska o pomoc, która ukazała się w listopadowym numerze „Gazety Rybnickiej”.

Zebrano m. in. około 200 kg karmy oraz kilkadziesiąt koców i ręczników. Wszystkie dary zostały zawiezione do schroniska przez Zuzię i jej tatusia. Szkoła otrzymała specjalne podziękowanie, a klasa IIc kalendarz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Udało się jeszcze przeprowadzić krótki wywiad z pracownikiem schroniska, który ukaże się w szkolnej gazetce „Szkomir & Szkomirek”.

Bardzo dziękujemy Uczniom i Wszystkim, którzy wsparli akcję i nie pozostali obojętni na potrzeby zwierzaków!

Zobacz stronę schroniska>>>

wych. M. Skowronek wraz z uczniami