WYCIECZKA

JEDEN Z ŻYWIOŁÓW...

13 maja uczniowie klasy II e odwiedzili Muzeum Ognia w Żorach. Jest to nowoczesny obiekt o niespotykanych kształtach, łączący w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego. Inspiracją do powstania Muzeum Ognia były tragiczne wydarzenia z 1702 roku, kiedy to szalejący pożar strawił znaczną część miasta Żory. Uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej tajemnicom ognia. Poznali ogień jako zjawisko występujące w przyrodzie, jego dawne i współczesne wykorzystanie. Dzieci uzyskały informacje, za pomocą jakich narzędzi dawniej rozpalano ogień, a jak wygląda to dzisiaj.

Anna Hajdas-Burek