LEKCJA

STARSI INSPIRUJĄ MŁODSZYCH...

. W dniu 17 czerwca na ostatniej lekcji muzyki w klasie 4 b w czasie utrwalania materiału na temat instrumentów strunowych smyczkowych, mieliśmy okazję obcowania z muzyką instrumentalną w wykonaniu uczennicy klasy 6 c, Matyldy Musioł, grającej na wiolonczeli. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piękny utwór „Poranek" Edwarda Griega zwanego „Chopinem Północy". Fragment tego utworu uczniowie mieli już okazję grać wcześniej na fletach. Interpretacja „Poranka" wzbudziła ogromne zainteresowanie grą na wiolonczeli wśród czwartoklasistów. Tym samym znalazło się wielu chętnych do bliższego poznania tego instrumentu. Uczniowie mieli możliwość dotknąć, poznać technikę gry i wydobyć samodzielnie kilka dźwięków z tego magicznego instrumentu. Miejmy nadzieję, iż wielu uczniów zachęci to do muzykowania i rozwijania swoich umiejętności w przyszłości.

Nauczyciel muzyki M.Listewnik-Grzegorzek