KLUB

SPOTKANIA MOLI KSIĄŻKOWYCH

W świetlicy odbywają się cyklicznie spotkania Klubu Mola Książkowego. W czasie spotkań dzieci słuchają głośnego czytania, pierwszakom czyta nauczyciel, wśród dzieci starszych czyta na ochotnika uczeń – do głośnego czytania jest zawsze wielu chętnych. Często rysujemy ilustracje do przeczytanych bajek, z rysunków robimy wystawę na świetlicowej gazetce albo też dzieci rysują mazakiem na tablicy komiksy z ulubionymi postaciami. W ramach spotkań uczniowie dzielą się ze sobą przemyśleniami i zachęcają wzajemnie do przeczytania konkretnych pozycji książkowych opowiadając przeczytane książeczki.

Niektórzy bardzo poważnie podeszli do konkursu czytelniczego i odebrali już drugą legitymację, w której dokumentują przeczytane książki. Podsumowanie konkursu już wkrótce. Przypominamy, że do 10 czerwca należy składać wypełnione legitymacje Świetlicowego Mola Książkowego u wychowawców świetlicy – nagrody czekają!

G.Pełka i J.Kasiak