WYDARZENIE

MIKOŁAJ W V B

W barbórkowy piątek w klasie V b było bardzo wesoło. Rano odwiedził nas św. Mikołaj i zostawił dla nas soczki oraz coś słodkiego. Po próbie jasełek, udaliśmy się do TZR na koncert muzyki poważnej, który był bardzo ciekawy. Orkiestra im. Braci Szafranków pod batutą pana Sławomira Chrzanowskiego zagrała porywające utwory W.A. Mozarta, L. van Bethovena, Bizeta i oczywiście marsze górnicze. Potem nasze kroki skierowaliśmy ku strzelistym wieżom bazyliki św. Antoniego. Marsz po ok.240 schodach, niektórych troszkę zmęczył, ale widoki były przednie. Pyszne francuskie bezy zjedzone w cukierni, pomogły nam szybko zregenerować siły. Spacer w pięknej pogodzie stanowił miłe zakończenie szkolnego dnia. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku…..

mgr Maria Sworowska