WYJŚCIE

LEŚNE TAJEMNICE – WYCIECZKA KLASY IIC DO LASU

23 września rozpoczęła się jesień. Dzisiaj poszliśmy z naszą panią poszukać jej w lesie. Znaleźliśmy kolorowe liście, czerwona jarzębinę i dużo żołędzi. Mieliśmy szczęście odszukać norę lisa. Nasza pani opowiedziała nam o jej spotkaniu z lisicą. Wycieczka była udana, bo świeciło słonko, ptaszki ćwierkały, a kolorowe listki szeleściły pod nogami.

Maja Ko.

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w lesie z całą klasą IIc, by uczyć się o gatunkach roślin leśnych. W lesie widzieliśmy różne warstwy: runo, podszyt i wysokie drzewa. Znaleźliśmy również ścięte drzewa, z których wzięliśmy trzy przekroje pnia. W dwóch kawałkach drzewa policzyłem słoje i okazało się, że jedno ma 41 lat, a drugie 78. Gdy nauczyliśmy się sporo, wróciliśmy do szkoły. Ta wycieczka bardzo mi się podobała.

Piotr

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w rybnickim lesie. Zbieraliśmy liście i owoce różnych drzew i krzewów. Pani uczyła nas jak odrysowywać korę drzew na kartkach. Uczyliśmy się o warstwach lasu i roślinach, które do nich należą. W szkole będziemy robić album drzew. Bardzo mi się podobało na jesiennej wycieczce.

Zuzia