WYJAZD

WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM W KRAKOWIE

Wspominaliśmy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie z Uniwersytetu Jagiellońskiego na warsztaty Dlaczego gwiazdy świecą?

Zajęcia w Krakowie rozpoczęły się od bardzo ciekawej prezentacji, podczas której uczestnicy wykazali się niebywałą wiedzą na temat Kosmosu, co wzbudziło zachwyt wykładowcy. Ostatecznie im. Mikołaja Kopernika, które nosi nasza szkoła zobowiązuje, więc należało się popisać wiadomościami, np. na temat układu planet. Później uczniowie wykonywali różne doświadczenia pod okiem studentów. Wizyta na uczelni zakończyła się spotkaniem z panem Prorektorem w auli Collegium Novum uniwersytetu i wręczeniem indeksów oraz pamiątek.

Plantami ozdobionymi wszystkimi kolorami jesieni udaliśmy się na Wawel, by zwiedzić katedrę i dziedziniec – niezbyt przeludniony ze względu na datę (2 listopada). Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na tle smoka i kupiliśmy pamiątki. To był dobry i ciekawy pomysł na dodatkowy dzień wolny od zajęć szkolnych!

Uczestnicy wyjazdu – uczniowie klas: 1a, 1b, 1c oraz klas 2
wraz z opiekunkami (p. Skowronek, p. Stawiarz, p. Rocznik)