WYDARZENIE

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Tak jak co roku, 17 i 18 grudnia, odbyły się jasełka dla nauczycieli i uczniów całej naszej szkoły. Dzięki uczniom szkolnego koła teatralnego Wesoła Kurtyna przenieśliśmy się 2000 lat w przeszłość, aby być świadkami narodzin Bożej Dzieciny. Barwne stroje Świętej Rodziny, pastuszków, karczmarzy, Trzech Króli i aniołków, pomysłowe dekoracje oraz zaangażowanie młodych aktorów i ich rodziców przyczyniło się do sukcesu przedstawienia. Jasełka uświetnił chór szkolnych aniołków, z którymi wszyscy chętnie zaśpiewaliśmy tradycyjne kolędy, a uczennica klasy 3c, Maja Piętka, pięknie zagrała na skrzypcach kolędę pt. Lulajże Jezuniu. Rozstaliśmy się w pogodnym, przedświątecznym nastroju z pastorałką na ustach Świeć gwiazdeczko, świeć i z życzeniami spokojnych oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Opiekunka SZKT - Beata Kojzar