SPOTKANIE

SPOTKANIE Z DZIENNIKARKĄ

W marcu uczniowie klasy IIc poznali niezwykłego gościa – dziennikarkę i przewodniczkę po Atenach, panią Katarzynę Jakielaszek (ciocię Zuzi), która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła Grecję – jeden z krajów Unii Europejskiej.

Podczas spotkania dzieci zobaczyły Ateny i Grecję na przepięknych fotografiach. Poznały zabytki tego kraju oraz wiele informacji i ciekawostek z nim związanych. Dowiedziały się, że Grecja posiada około 3000 wysp, ale tylko 300 z nich zamieszkują ludzie, a flaga jest w kolorze biało-niebieskim, gdzie biel oznacza pianę morskich fal, a barwa niebieska symbolizuje niebo i morze. Wyszukiwały też na zdjęciach niektóre elementy architektury starożytnej Grecji.

Wielkie zainteresowanie wzbudził alfabet grecki i elementarz, ale największe zdziwienie wywołała informacja o wielu polskich wyrazach, które są pochodzenia greckiego np. muzeum, kosmos. Wszystkim znakomicie smakowały cukierki i batoniki przywiezione z Grecji, a miłą pamiątką będą greckie zakładki do książek.

Lekcja była wspaniała!!! Dziękujemy bardzo Pani Kasi i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Pani Kasia w "Dzień Dobry TVN"
Mirosława Skowronek,