WYDARZENIE

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 22 KWIETNIA

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły na długo.

Rano wszystkich „przywitała” wystawa plakatów na temat „Skutki zanieczyszczenia powietrza”. Przywieźli je uczniowie biorący udział w marcowym Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym dla klas II-III.

Kolejnym działaniem była akcja „Każda klasa ma swojego zielonego ASA”, podczas której uczniowie chętnych klas podarowali szkole i posadzili w wyznaczonych miejscach różnorodne krzewy, najczęściej iglaste. Skwer przed oknami naszej auli wygląda teraz przepięknie.

Największe emocje wzbudził happening „Palący temat – niska emisja” z udziałem klas: II c, d, e oraz I a, b. Dzieci, tworząc dwie grupy: „smogową” i „przyrodniczą”, w odpowiednich strojach, z transparentami, plakatami i ulotkami, przeszły ulicami miasta skandując ekologiczne hasła i zwracając uwagę mieszkańców na problem zanieczyszczonego powietrza. Uczestnicy podeszli też pod Urząd Miasta, gdzie spotkali się z zastępcą prezydenta panem Piotrem Masłowskim, któremu przekazali listy z prośbami o czyste powietrze oraz tablicę korkową w kształcie herbu Rybnika wykonaną z odpadów.

Tak uroczyste przeżywanie tego dnia na pewno zaowocuje większą świadomością ekologiczną uczniów, a także ich rodziców oraz innych mieszkańców Rybnika.

org. Mirosława Skowronek