WYDARZENIE

WIERSZE I KWIATKI NA DZIEŃ MATKI

To temat lekcji otwartej, na którą w dniu 25 maja zostali zaproszeni rodzice uczniów klasy IIc.

Dzieci już od kilku dni przygotowywały się na to spotkanie. Najpierw pięknie pomalowały i ozdobiły dzwoneczki na warsztatach decoupage’u. Potem, podczas zajęć komputerowych, każdy samodzielnie układał i pisał w programie Word opis swojej mamy. Następnie wszyscy starannie obrabiali kolorowy papier, tak by powstały składane kwiaty - ozdoba laurek z własnoręcznie wpisanymi życzeniami.

W dniu zajęć, zebrani goście mieli możliwość poobserwować klasę podczas pracy. Dzieci popisywały się znajomością tabliczki mnożenia przy układania tematu lekcji. Każdy miał też możliwość zaprezentowania umiejętności pięknego czytania wierszy dla mam, które zostały wylosowane tuż przed zajęciami. Uczniowie poznali też historię powstania święta Dzień Matki oraz powtórzyli wiadomości z gramatyki, m. in. o poznanych częściach mowy.

Mamy też się nie nudziły, gdyż musiały rozpoznać siebie na karteczkach z opisami, które były dopełnieniem laurki. A nie było to łatwe zadanie, lecz na szczęście ich pociechy zawarły w tekstach wiele informacji ułatwiających poszukiwania np. „Lubi słuchać Szopena.” (mama Gabrysia), „Ostatnio nauczyła mnie robić jajecznicę, która wyszła idealnie.” (mama Mai Kopczyńskiej).

Oczywiście były też życzenia, uściski, całusy i wiele, wiele wzruszeń. Dla każdej Mamy – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

wych. M. Skowronek