WYJŚCIE

ODWIEDZINY W BIBLIOTECE

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.”
Jan Paweł II

30 listopada uczniowie klasy Id wybrali się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. Celem było zapoznanie z działalnością i zasobami biblioteki, uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka i oczywiście zachęcenie do czytania i wypożyczania książek. Różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony bardzo zainteresowały dzieciaki.

Z entuzjazmem przeglądały bogato ilustrowane książki o różnej tematyce. Wśród nich ogromne zainteresowanie wzbudziła książka „Nowy Jork. Piżamorama”, gdzie obrazki za pomocą magicznego okienka zaczęły same się ruszać!

Z lekcji wszyscy wrócili zadowoleni. Mamy nadzieję, że wizyta ta zapoczątkuje dobry nawyk częstych odwiedzin w bibliotece i przyczyni się do rozwijania czytelnictwa wśród dzieci.

Zuzanna Czeszyk