WYCIECZKA

WYCIECZKA CZWARTOKLASISTÓW

18 listopada klasy IVb i IVc pojechały do Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. To jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Ma ponad 700 lat. Schodziliśmy po drewnianych schodach, których jest ponad 300! Pan przewodnik opowiadał o historii Wieliczki i ciężkiej pracy górników.

Widzieliśmy rzeźbę solną naszego patrona szkoły Mikołaja Kopernika, który podobno odwiedził to miejsce. W kaplicy św. Kingi podziwialiśmy kryształowe żyrandole i pomnik Jana Pawła II. Kupiliśmy piękne pamiątki z soli i pojechaliśmy na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat pracy lotniska zwiedziliśmy jego najciekawsze miejsca. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób odbywa się odprawa przed odlotem.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Uczniowie z wychowawczyniami