AKCJA

ŚWIĄTECZNY PREZENT DLA ZWIERZĄT

W pierwszych dwóch tygodniach grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku. Na terenie szkoły umieszczone zostało pudło, do którego uczniowie mogli składać dary dla piesków i kotków. Ilość zebranych podarków przerosła oczekiwania organizatorów, a pudło trzeba było opróżniać kilkakrotnie!

Zebrane dary dla zwierząt to:
- 71 kg suchej karmy dla psów i kotów,
- 73 puszki pokarmu dla psów i kotów,
- pięć 120-litrowych worków wypełnionych kocami oraz ręcznikami,
- 2 kojce, 3 miski, smycz, obrożę oraz zabawki.

Ponadto uczniowie mogli dokonać zakupu kartek świątecznych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Z ich sprzedaży udało się uzyskać 170 zł i przeznaczyć tę kwotę na zakup dodatkowych 70 kg suchej karmy dla zwierząt.

Charytatywna zbiórka darów okazała się ogromnym sukcesem. Dzięki niej rybnickim pieskom i kotkom przebywającym obecnie w schronisku łatwiej będzie przetrwać zimę, a podarowana karma oraz koce będą najpotrzebniejszym świątecznym prezentem.

Dziękujemy!

Katarzyna Muschiol