1 z 10

„JEDEN Z DZIESIĘCIU”

30 października 20014 r. odbył się konkurs matematyczny dla klas IV „Jeden z dziesięciu” Nie zabrakło na nim publiczności, którą stanowili uczniowie klas IV.

Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów.

W wyniku eliminacji wyłoniono najlepszych czwartoklasistów, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Oto oni: • Oliwia Lampart
• Bartosz Amalio
• Mateusz Siedlaczek
• Piotr Skrzypczyk
• Jadwiga Adamiec
• Marta Hodór
• Dominik Ruszkiewicz
• Marlena Nagrodzka
• Augustyn Kapias

Konkurs rozegrano w dwóch etapach, w których zawodnicy odpowiadali ustnie na pytania prowadzącego. Do finału konkursu dostali się: Piotr Skrzypczyk, Mateusz Siedlaczek, Augustyn Kapias. Zawodnicy wykazali się nie tylko ogromną wiedzą, ale również niesamowitą wolą walki. W tegorocznej edycji konkursu laureatem został Piotr Skrzypczyk z kl. IV b, drugie miejsce zdobył Mateusz Siedlaczek z kl. 4as, trzecie – Augustyn Kapias z kl. 4c.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Konkurs przebiegał w miłej i przychylnej atmosferze, dzięki wspaniałej publiczności. Zarówno zawodnicy, jak i publiczność w skupieniu oczekiwała na kolejne zadawane pytania.

Wszystkim zawodnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczycielki matematyki