ASTRONOMIA

SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ

4 marca grupa 27 uczniów (finaliści konkursu astronomicznego oraz uczniowie klasy 4b) pod opieką nauczycieli przyrody, pani Iwony Pszonki i Renaty Nikel, wzięła udział w „ Spotkaniach z astronomią”. Zajęcia odbyły się w Rybnickim Multikinie. Prelekcja była bardzo ciekawa i mimo, że trwała trzy godziny, nikt się nie nudził. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych zdjęć, pochodzących z obserwatoriów astronomicznych na całym świecie oraz mogli zobaczyć dokumentację graficzną z najdłuższego zaćmienia księżyca, które miało miejsce w Australii. Mimo, że byliśmy najmłodszą grupą na zajęciach (towarzyszyli nam gimnazjaliści), to uczniowie z naszej szkoły najczęściej zabierali głos i odpowiadali na pytania prowadzącego.

Renata Nikel