EKOLOGIA news

W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

W sobotę, 24 kwietnia, grupa uczennic biorących udział w realizacji projektu "Nauczanie na rzecz środowiska", wybrała się, wraz z opiekunką - p. Iwoną Pszonką, do oczyszczalni ścieków.

Wizyta ta była istotna z kilku powodów.
Po pierwsze, dziewczęta są zainteresowane przedmiotem Przyroda i uczęszczają na kółko organizowane przez Panią Iwonę.
Po drugie, biorą udział we wspomnianym wcześniej projekcie międzynarodowym, który realizowany jest wraz z uczniami z węgierskiej szkoły w Szolnok.
Po trzecie, obchodzimy w tym roku Międzynarodowy Dzień Wody.

Podczas zwiedzania oczyszczalni ścieków towarzyszyła nam piękna wiosenna pogoda. Wycieczka była bardzo pouczająca i wzbogaciła naszą wiedzę z zakresu potrzeby ochrony tak cennego zasobu naszej planety, jakim jest woda. Nasza przewodniczka oprowadziła nas po kolejnych strefach oczyszczalni opowiadając, na czym polega i jak ważnym działaniem jest oczyszczanie ścieków. Odwiedziliśmy również laboratorium gdzie bada się czy oczyszczony ściek spełnia odpowiednie normy. Na koniec dziewczyny mogły wykazać sie w krótkim teście i sprawdzić, jak uważnymi słuchaczami były i ile udało się im zapamiętać.

Wizyta była bardzo ciekawa i pouczająca.

p&p