KONKURS uczniowie

„ABY JĘZYK GIĘTKI POWIEDZIAŁ WSZYSTKO, CO POMYŚLI GŁOWA…”

Dnia 20 lutego br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Sześcioro uczniów rywalizowało ze sobą o palmę pierwszeństwa. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności recytując wybrany przez siebie wiersz i fragment prozy. Wszyscy musieli się wykazać nie tylko doskonałą pamięcią, ale także dobrą dykcją, emisją głosu, poprawną artykulacją, intonacją i akcentowaniem. Ponadto byli oceniani za odkrywczą, oryginalną, spójną i konsekwentną interpretację utworu. Poziom konkursu był wysoki, ponieważ wszyscy recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani a byli to: Hania Klos 5as, Zosia Sieklucka 5b, Zosia Śpiewok 5b, Antek Miłowski 5d, Maja Kopczyńska 6b, Zuzanna Włoczek 6b.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Antoni Miłowski 5d
II miejsce – Zuzanna Włoczek 6b
III miejsce – Maja Kopczyńska 6b

Antek i Zuzia będą reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 18 marca br. o godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku. Uczniowie wykazali się świetnym przygotowaniem i swobodą sceniczną a tego wymaga się na kolejnym etapie przesłuchań.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy :)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Organizatorzy:
p.Beata Kojzar i p.Beata Rachniowska