ZIELONA SZKOŁA uczniowie

WIEŚCI Z JASTRZĘBIEJ GÓRY

I powoli zbliża się koniec naszej dwutygodniowej wyprawy. Kilka ostatnich dni spędziliśmy również bardzo aktywnie.

Byliśmy na wycieczce w Trójmieście. Najpierw pojechaliśmy do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy piękny żaglowiec „Dar Pomorza”, widzieliśmy też okręt-muzeum ORP „Błyskawica”, spacerowaliśmy po molo w Orłowie. Później odwiedziliśmy Gdańsk. Wędrując po słynnej Drodze Królewskiej (ulica Długa i Długi Targ) podziwialiśmy m. in. Złotą Bramę, Dwór Artusa i Fontannę Neptuna. Wstąpiliśmy też do manufaktury cukierków „Ciuciu”, gdzie oglądaliśmy pokaz wytwarzania smakołyków z cukru. Na koniec doskonale bawiliśmy się w interaktywnym Ośrodku Kultury Morskiej.

Codziennie jesteśmy też na plaży. Niedawno szukaliśmy bursztynów i uczestniczyliśmy w Neptunaliach, gdzie Władca Mórz i Oceanów przyjął nas uroczyście do grona poddanych nadając nam nowe, „morskie” imiona.

Przebywając w ośrodku „Moderna” również się nie nudzimy. Była dyskoteka, zumba, Baloniada, dwa wieczorki kinowe z popcornem.

Czas mijał szybko i wspaniale!

Klasa III c, d, e wraz z opiekunami