WYJŚCIE uczniowie

ZAJĘCIA PLASTYKI NA WYSTAWIE PRAC RYBNICKIEGO ARTYSTY

Tydzień temu, na zajęciach plastyki, klasa VII b w TZR obejrzała wystawę prac rybnickiego artysty Ryszarda Kalamarza -malarza, uznanego polskiego portrecisty.

Z fascynacji światem baletu i teatru w końcu lat 80. powstał cykl obrazów przedstawiających tancerki. Jego ulubionym motywem są postaci należące do tego właśnie świata. Malarz w charakterystyczny dla siebie sposób łączy rzeczywistość, fantazję i elementy czysto abstrakcyjne, tworząc przestrzeń dla własnej opowieści odbiorcy. W jego pracach znajdujemy zarówno rys współczesny, jak i klimat obrazów dawnych mistrzów Malarz fascynuje się baletem, tak więc motywem prac są postacie należące do tego świata.

Weszliśmy także do galerii „Oblicze”, gdzie swoje prace nt. „Rybnik - Oczami Malarzy” prezentował Zespół Twórców Nieprofesjonalnych „Oblicza” założony przez artystę malarza mgr Mariana Raka.

Po powrocie uczniowie dyskutowali nad odbiorem i analizą obejrzanych obrazów.

Wystawa- zajęcia poza szkolnymi murami - cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Alina Łowisz