LEKCJE uczniowie

Zdjęcia wkrótce

CIEKAWA LEKCJA W 7B

Dość nietypowo wyglądała lekcja wychowawcza w klasie 7b. Na początku, zobaczyliśmy prezentacje dotyczące ciekawych miejsc, które zobaczymy podczas zbliżającej się wycieczki Szlakiem Renesansu, a przygotowane przez poszczególne grupy uczniów. Potem postanowiliśmy wykorzystać nasze zdolności plastyczne. Zaprosiliśmy panią Mirosławę Rodacką, plastyczkę, która przeprowadziła w naszej klasie warsztaty „jedwabnicze”. Poznaliśmy tajniki malowania na jedwabiu i wykonaliśmy śliczne chustki. Każda inna, niepowtarzalna. Niektórzy z nas postanowili, że ów gawroszka będzie świetnym prezentem dla mamy z okazji zbliżającego się ich święta. Trudno sobie to wyobrazić, ale niektórzy chłopcy pierwszy raz w życiu, trzymali w ręce żelazko! Zobaczyliśmy film „Od morwy do jedwabiu” i wiemy już, dlaczego jedwab jest tak drogi. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały nam się niezmiernie.

Maria Sworowska