WYCIECZKA uczniowie

VIC I VIB NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU

Dnia 20 października wyjechaliśmy (klasa VI c i VI b ) na wycieczkę do Wrocławia. Zbiórka odbyła się przed szkołą o godzinie 7 rano. Trochę zaspani, ale szczęśliwi, wsiadaliśmy do autokaru. Około godziny 10 byliśmy już na miejscu. Najpierw zwiedziliśmy Afrykarium w ZOO. Było tam mnóstwo okazów ryb, kolorowych ptaków. Były również hipopotamy, foki, pingwiny a nawet aligatory! Następnie poszliśmy do motylarni , gdzie widzieliśmy wiele okazów motyli. Potem oglądaliśmy terraria z wężami i żółwiami. Widzieliśmy tez różne okazy małp, a nawet lemury.

Kiedy zwiedziliśmy ZOO, to poszliśmy oglądać piękne miasto Wrocław. Udaliśmy się na poszukiwanie wrocławskich krasnali, przy okazji oglądając zabytki miasta. Nasz pan przewodnik ciekawie opowiadał i o krasnalach, i zabytkach. Około godziny 16 z powrotem wsiedliśmy do autokaru, aby udać się w drogę powrotną do Rybnika. Kiedy jechaliśmy, śpiewaliśmy przeróżne piosenki. Pod szkołą byliśmy mniej więcej o godzinie 19.

Wycieczka bardzo nam się podobała i liczymy na więcej taki wypraw.

Ania Wilkoń 6c