WYJŚCIE uczniowie

URZĄD MIASTA RYBNIKA BEZ TAJEMNIC

Dnia 16.10.br. klasy 4a i 4d zwiedziły Urząd Miasta w Rybniku. Okazuje się, że praca urzędnika może być bardzo ciekawa i jest niezwykle potrzebna. Nasza wycieczka po urzędzie rozpoczęła się od archiwum, czyli od pomieszczenia, gdzie przechowuje się ważne dla obywateli miasta dokumenty, m.in. świadectwo urodzenia, świadectwo zgonu i akt zawarcia związku małżeńskiego. Ciekawostką były najpopularniejsze imiona, jakie rodzice nadawali swoim nowonarodzonym pociechom w ubiegły roku a były to: Hanna i Filip. Najgrzeczniejszy uczeń dostąpił zaszczytu obsługi monitoringu. Mógł za pomocą joysticka otworzyć szlaban przed parkingiem dla pracowników urzędu. W pięknej Sali obrad mogliśmy poczuć się, jak prawdziwi urzędnicy, którzy głosują w ważnych dla obywateli Rybnika sprawach. Wzięliśmy udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami, dzięki którym dowiedzieliśmy się wiele interesujących informacji o naszym pięknym mieście. Na przykład ile nasz Rybnik liczy obecnie mieszkańców, co jest najstarszym zabytkiem w Rybniku, gdzie znajduje się największy zielony obszar w naszym mieście, dlaczego w herbie miasta jest szczupak i skąd wzięła się nazwa Rybnik. Była to niezwykła lekcja regionalizmu a do szkoły wróciliśmy z pamiątkowymi długopisami i odblaskami zapewniającymi nam bezpieczeństwo na drodze. Dziękujemy organizatorom za te niezwykłe przeżycia.

Beata Kojzar