WYCIECZKA uczniowie

Z RYBNIKA DO RUD - WYCIECZKA KLASY 4A I 4B

W środę, 27 września, klasa 4a i 4b wybrały się na pierwsze jesienne wojaże. Pojechały do Rud, w której to miejscowości bardzo mile spędziliśmy czas. Była to wycieczka przyrodniczo- historyczna. Najpierw w Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych, po których udaliśmy się na leśne podchody. Z mapą w ręku szukaliśmy pięciu ukrytych zadań- spacerowaliśmy po parku, podziwialiśmy przyrodę. Następnie stare Opactwo- zwiedzanie z księdzem Janem Rośkiem było pełne wrażeń, a słynne hasło życiowe cystersów: „Ora et labora” będziemy pamiętać na długo. Kolejny punkt na naszej mapie wrażeń to przejazd wąskotorówką, Muzeum Kolejki Wąskotorowej i wreszcie upragnione harce na w Stacyjkowie- parku linowym. Tam też wzięliśmy udział w ciekawej lekcji historii, a naszego pana z w-fu możecie nie rozpoznać na zdjęciach… Po zabawie czekały na nas pyszne kiełbaski, kiszone ogóreczki i chlebek ze smalcem. Pycha!!! W świetnych humorach i po dniu pełnym wrażeń wracaliśmy do naszej szkoły. Polecamy wszystkim taki jesienny wypad- naprawdę warto!

Klasy 4a i 4b z wychowawczyniami