WYDARZENIE uczniowie

PASOWANIE NA UCZNIA

Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy…

W dniu 22 września 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, uczestnicząc w kilku próbach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez szkolne skrzaty.

Najpierw pierwszaki wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Oto ja”. Następnie rozpoznawały drukowane literki. Potem, podczas sprawdzianu zwinnościowego, pięknie przechodziły po ławeczce. A na koniec spożywały cytrynkę, mając wesołą minkę.

Wszyscy doskonale zaliczyli zadania i mogli uroczyście złożyć ślubowanie. Później pani dyrektor – mgr Jolanta Rocznik – dokonała aktu pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy.

Po ceremonii każda klasa wraz z panią dyrektor, wychowawcą i skrzatami pozowała do pamiątkowego zdjęcia.

M. Skowronek