WYCIECZKA uczniowie

LEKCJE TERENOWE SIÓDMOKLASISTÓW…

15 września 2017 r. uczniowie z kas VII b i VII c wybrali się do Gliwic na zajęcia terenowe. Pierwszym punktem była Palmiarnia Miejska. Liczy ona obecnie ponad 6000 okazów fauny i flory. Można w niej podziwiać rośliny cytrusowe, przyprawowe i egzotyczne palmy z różnych stron świata. W 2013 roku w Palmiarni został otworzony pawilon akwarystyczny. Zdobyliśmy certyfikat ukończenia Ścieżki Wiedzy o Roślinach Egzotycznych. Następnie udaliśmy się pod Radiostację Gliwice, zbudowaną z drewna modrzewiowego w 1935 roku. To najwyższa (111 m). tego typu konstrukcja drewniana w Europie. W 1939 r. stała się miejscem prowokacji gliwickiej, dając tym sposobem początek II wojnie światowej. Tym sposobem byliśmy na lekcjach: biologii, historii, j. niemieckiego, j. polskiego i matematyki. Pogoda nam dopisała i humory również. Już czekamy na kolejne eskapady. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze wycieczki są możliwe.

Maria Sworowska & Aleksandra Piecha
z wychowankami