LEKCJA uczniowie

ŚLADAMI STASIA I NEL PO CZARNYM LĄDZIE Z KLASĄ 5B

Lektura „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza od lat zachwyca czytelników. I tak też było z uczniami z klasy 5b. Chętnie poznawali mrożące krew w żyłach przygody młodych bohaterów, a wraz z nimi odkrywali piękno i egzotykę Afryki. Projekt edukacyjny z lektury okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż wszyscy uczniowie z pasją i zaangażowaniem przystąpili do wykonywania prac związanych z wędrówką Stasia i Nel po afrykańskim lądzie. Efekt był imponujący: starannie wykonane plakaty, foldery, makiety, które przedstawiały faunę i florę Czarnego Kontynentu, zjawiska atmosferyczne, obyczaje i wierzenia plemion afrykańskich oraz rodzaje chorób niespotykanych u nas w Europie . Prezentacje efektów pracy w grupach stały się okazją do utrwalenia znajomości lektury, a także poszerzyły uczniowską wiedzę na temat Afryki, tak odmiennej od naszego Starego Kontynentu.

Chętnych do obejrzenia prac zapraszamy do galerii oraz do biblioteki szkolnej, gdzie będą wyeksponowane. Taka forma pracy cieszy się wielkim powodzeniem, bo każde dziecko może się wykazać. Już myślimy o kolejnym projekcie, tym razem z mitologii greckiej.

Opracowała: p. Beata Kojzar