LEKCJA uczniowie

NIEZWYKŁA LEKCJA RETORYKI W KLASIE VII A

Jak w interesujący sposób opowiedzieć życiorys pisarza lub poety? Uczniowie klasy siódmej wymyślili ciekawe prezentacje. Ochotnik wciela się w twórcę dzieła czyli zapoznaje się szczegółowo z biografią artysty, wynajduje ciekawostki i niezwykłe zdarzenia z jego życia i twórczości a na koniec przygotowuje fotografie i rekwizyty, które pomogą mu w odegraniu postaci. Pozostali uczniowie przygotowują pytania do wywiadu z literatem i wcielają się w dziennikarzy popularnych stacji telewizyjnych. I w taki oto sposób w klasie 7a zagościł już ojciec literatury polskiej, sam mistrz Jan Kochanowski oraz czołowy wieszcz literatury romantycznej – Juliusz Słowacki.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wywiady z niezwykłymi twórcami literatury polskiej i zagranicznej. Dla uczniów jest to świetny trening retoryki na lekcjach języka polskiego.

Beata Kojzar