WYJŚCIE uczniowie

CO DAJE LAS? – WYCIECZKA 1A

29 września klasa Ia udała się do lasu.

Najpierw dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę dla środowiska spełnia las - "fabryka tlenu", ochrona przed szkodliwym wpływem przemysłu, oczyszczanie powietrza, osłona gleby i wody, ostoja dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ulubione miejsce wypoczynku ludzi.

Później, wędrując leśnymi ścieżkami, rozpoznawały napotykane rośliny i zwierzęta. Dokładnie przyglądały im się z użyciem lornetek lub lup, by porównać np. biedronkę z kowalem, czy mrówki z żukami leśnymi. Oglądały też ciekawe stanowiska np. miejsca żerowania wiewiórek i korników. Zbierały liście i owoce. Bezpośrednio doświadczały „czepliwości” owoców łopianu.

Ta pouczająca wyprawa zakończyła się „przelaniem” na papier wiedzy i wrażeń z wycieczki. Powstanie klasowa galeria pięknych prac.

wych. M. Skowronek