WYCIECZKA uczniowie

MAGICZNY KRAKÓW…

Są miejsca, które wydaje się, nie mają przed nami żadnych tajemnic. Jednak nie zawsze tak jest. Przekonali się o tym uczniowie klasy VII b i c. Dwudziestego ósmego listopada wybrali się po raz kolejny do grodu Kraka. Tym razem był to iście królewski pobyt. Z placu Jana Matejki, mijając Barbakan, ulicą Floriańską doszliśmy do świątecznie udekorowanego Rynku. Przez pół godziny buszowaliśmy między kramami, poszukując pomysłu na prezenty. Musieliśmy się spieszyć, bo o godz.11.00 rozpoczynał się spektakl w sali kameralnej Teatru Starego pt. „Kopciuszek” w wersji nie dla dzieci, o nie! Wywarł on na nas olbrzymie wrażenie. Gra aktorów, inscenizacja, muzyka – coś niesamowitego. Opuszczając mury teatru, wszyscy stwierdziliśmy, iż jeszcze tu wrócimy. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała – uroczysty obiad w restauracji „Hawełka”. Piękna sala, okrągłe stoły, białe obrusy i pyszne jedzenie podawane przez eleganckich kelnerów, wspólne rozmowy, sprawiły nam przyjemność. Zwieńczeniem naszego pobytu w Krakowie była wystawa History Land w budynku starego dworca kolejowego. Przedstawia ona elementy historii Polski, zbudowane z 1 000 000 klocków lego!

Tego wyjazdu nie zapomnimy. Dobrze, że wiosną znowu tutaj powrócimy. Naszym celem będzie…. na razie to nasza tajemnica.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze andrzejki były bardzo oryginalne.

Wychowawczynie klas z uczniami