WYDARZENIE uczniowie

Zdjęcia wkrótce

DZIEŃ ŚW. DAWIDA

1.03.2018r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Dawida (St. David's Day).

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali historię patrona Walii i dowiedzieli się o kulturze oraz zwyczajach kraju. Korytarze szkoły były udekorowane pracami konkursu plastycznego - porami i żonkilami (symbole Walii) oraz czerwonymi smokami (smok pojawia się na fladze Walii). Wszystkie prace zostały nagrodzone słodkimi upominkami, a najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Są to: Julia Hapeta (kl.2a), Aleksandra Siedlaczek (kl.3f), Agata Tokarczyk i Łucja Szymura (3c), Natalia Drabik, Zuzia Jakielaszek i Alicja Krupa (4b), Natalia Dąbrowska, Ola Domżalska (kl.4d) , Zuzia Kobielusz , Kinga Porwoł (kl.5c) oraz Katarzyna Siedlaczek (kl.6c). Na korytarzu, przy głównym wejściu, powstał stragan ze świątecznymi czarno - żółtymi przysmakami (barwy flagi Świętego Dawida). Chętnych do ich spróbowania nie brakowało. Na jednej z przerw uczniowie szukali flag Św. Dawida rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły. Szczęściarze, którzy odnaleźli flagi otrzymywali słodkie upominki. W tym dniu można było naprawdę poczuć atmosferę Walii i jej święta.

Wszystkim dziękujemy za świetną zabawę!

Nauczycielki j. angielskiego