WYDARZENIE uczniowie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej, mimo potocznej nazwy – Dzień Nauczyciela – nie jest świętem tylko dydaktyków, ale całej społeczności szkolnej, również pracowników i uczniów, bez których szkoła by nie istniała. Aby ten dzień był wyjątkowy, co roku przygotowywane są występy chóru „Rozśpiewana Piątka” pod kierunkiem p. Mirosławy Listewnik – Grzegorzek oraz teatru „Wesoła Kurtyna” prowadzonego przez panią Beatę Kojzar. Tym razem mali aktorzy przenieśli nas w świat Małego Księcia, który odwiedzał planety nauczycieli i poznawał, jak funkcjonuje szkoła. Uczniowski chór natomiast wyśpiewał piękne melodyjne życzenia płynące z serca, potwierdzając tym samym słowa autora „Małego Księcia”: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Opracowała p. Natalia Hyla