WYDARZENIE uczniowie

KOLĘDA U AMAZONEK

Jak co roku od października chór szkolny intensywnie przygotowuje repertuar kolędowy, żeby podzielić się Dobrą Nowiną o Nowonarodzonym, nie tylko uświetniając szkolne przedstawienia jasełkowe, ale kolędując poza szkołą.

8 stycznia nasz chór wystąpił w Stowarzyszeniu Amazonek w Rybniku. Program obejmował kolędy i pastorałki zarówno tradycyjne jak i niekonwencjonalne. „Rozśpiewanej Piątce” towarzyszył duet skrzypcowy w składzie : Maja Piętka i Magda Wala z klasy V c, który ubogacił uroczystość. Frekwencja Pań ze Stowarzyszenia dopisała. Uczestniczki spotkania na czele z panią Prezes Dorotą Przybyła chętnie włączały się, aby wspólnie z naszym zespołem zaśpiewać Bożej Dziecinie.

Występ chóru uczestniczki kolędowania nagrodziły gromkimi brawami wyrażając nadzieję , że nie jest to nasze ostatnie muzyczne spotkanie.

Mirosława Listewnik-Grzegorzek